0

2021 09 20

Kultūros ministras Simonas Kairys susitiko su šiandien Vilniuje viešinčiu Lenkijos vicepremjeru, kultūros, nacionalinio paveldo ir sporto ministru Piotru Glińskiu.

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų muziejuje Lietuvos ir Lenkijos ministrai, lydimi muziejaus direktoriaus dr. Vydo Dolinsko, apžiūrėjo muziejaus ekspozicijas. Vėliau ministrai aptarė abiejų šalių kultūrinio bendradarbiavimo aktualijas. Tarp jų – Valdovų rūmuose spalį ruošiamą atidaryti tarptautinę parodą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos 1791 m. gegužės 3 d. Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230 metinėms. Seimas 2021 metus yra paskelbęs Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-osios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado metais. Šiai sukakčiai skirtoje parodoje bus galima išvysti originalų Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado rankraštį, daugelio Konstitucijos epochos valstybininkų portretus, kitas praeities relikvijas ir ženklus.

Lenkijos vicepremjeras, kultūros, nacionalinio paveldo ir sporto ministras padėkojo S. Kairiui už jo dalyvavimą Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse atidarytoje parodoje „Po Didžiojo karo. Naujoji Europa 1918–1923 m.“. Lietuvos  kultūros ministras pasidžiaugė, kad naujo kultūrinio sezono pradžia mūsų šalyje jau pažymėta turiningomis bendradarbystėmis su lenkų kūrėjais. Pavyzdžiui, Lietuvos nacionalinis dramos teatras, po rekonstrukcijos atvėręs naujosios savo salės duris, šiai progai pasirinko lenkų režisieriaus Grzegorzo Jarzynos spektaklį „Soliaris 4“.

„Dėkoju, kad Lietuvai ir jos kultūrai asmeniškai skiriate savo laiką bei dėmesį, ir tikiuosi, kad ateityje abiejų šalių bendradarbiavimą stiprins dar daug vertingų kūrybinių partnerysčių“, – kreipdamasis į P. Glińskį sakė kultūros ministras S. Kairys.

Rūtos Markevičės nuotrauka

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos