0

2021 10 19

Gera žinia visiems žirginio sporto gerbėjams – šį šeštadienį „Lietuvos žirgyno“ manieže Riešėje vyks tradicinės respublikinės žirgų konkūrų varžybos „Eksperto taurė 2021“. Atvykite į varžybas ir sužinokite, kuris raitelio ir žirgo duetas šiais metais bus geriausias!

Trijose skirtingo lygio konkūrų rungtyse varžysis ir kuo greičiau be klaidų kliūčių ruožą bandys įveikti žemaitukų veislės žirgai. 

Šios konkūrų varžybos ypatingos tuo, kad jose jau daugiau nei tris dešimtmečius varžosi tik Lietuvoje gimę ir išauginti žirgai. „Šiomis varžybomis ne tik siekiame populiarinti žirginį sportą Lietuvoje bei kelti raitelių sportinį meistriškumą, bet ir stiprinti mūsų tautiškumą, išsaugoti lietuviškų veislių žirgus”, – sako UAB “Lietuvos žirgynas” direktorė Felicija Kelmickaitė. 

Varžybos pavadintos tuometiniame Vilniaus valstybiniame žirgyne (dabar UAB „Lietuvos žirgynas“) užauginto legendinio stambiųjų žemaitukų veislės eržilo Eksperto vardu. Praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje kartu su raiteliu Antanu Vaitkevičiumi žirgas tris kartus tapo Lietuvos konkūrų čempionu, taip pat buvo daugkartinis tarptautinių varžybų konkūrų rungties nugalėtojas ir prizininkas.  

UAB „Lietuvos žirgynas“ organizuojamas nemokamas renginys vyks spalio 23 d. 10 val. Vilniuje, Riešėje, Žirgų g. 2.

 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos