0

2021 09 24

Kaip ir kiekvieną savaitę, Lietuvos institucijos, vykdančios ekstremalios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolę, atliko patikrinimus. Džiugu, jog pastebėtas ženklus nusižengimų skaičiaus sumažėjimas – drastiškiausiai krito pažeidimų, nustatytų viešajame transporte skaičius. 

Primename, kad tyrimus atitinkamose srityse atlikti yra pavesta savivaldybių administracijų direktoriams, Policijos departamentui, Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT), Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC), Valstybinei darbo inspekcijai (VDI) ir Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (VVTAT). 

Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui apie ekstremaliosios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolę praėjusią savaitę pateikė 59 savivaldybės. Praėjusio penktadienio, rugsėjo 17 d., duomenimis, patikrinus 34 laisvalaikio ir pramogų sektorius, 12 kino teatrų ir meno įstaigų, 143 būriavimosi vietas bei 38 renginius, jokių pažeidimų nerasta. 

Trečiąją rugsėjo savaitę smarkiai sumažėjo viešojo transporto pažeidimų. Atlikus 1904 viešojo transporto patikrinimus, nustatyti 72 pažeidimai (antrąją rugsėjo savaitę buvo nustatyti 139 pažeidimai). Taip pat sumažėjo viešųjų paslaugų sektoriaus pažeidimai. Iš 178 patikrintų subjektų, tik viename nustatytas pažeidimas. Patikrinus 434 turgavietes ir lauko prekybos vietas, 2 nesilaikė šiuo metu taikomų ribojimų. 

58 savivaldybės tikrino, kaip asmenys laikosi izoliacijos. Iš viso patikrinti 1131 iš užsienio atvykęs asmuo, 351 iš jų lankėsi šalyse, paveiktose mutavusio COVID-19 viruso. Nustatyti 6 nusižengimai dėl izoliacijos taisyklių nesilaikymo.
  
Taikomų apribojimų kontrolę vykdė ir Policijos departamentas. Per savaitę buvo nustatyta 12 kaukių dėvėjimo pažeidimų. Policijos pareigūnai tikrino izoliacijoje esančius asmenis – iš viso atlikti 1110 patikrinimų ir nustatyta 17 pažeidimų. Visiems pažeidėjams surašyti administracinių pažeidimų protokolai. 

VMVT specialistai, vykdydami atitinkamų įstaigų kontrolę, 136-iose viešojo maitinimo įstaigose nustatė 3 pažeidimus. Patikrinus 83 prekybos maisto produktais vietas, 11 prekybos veterinarinėmis priemonėmis vietų ir 4 veterinarijos praktikos veiklos vietas, jokių nusižengimų nerasta.

26 rugsėjo Sekmadienis

ORIENTAL šokio vakaras

Per praėjusią savaitę NVSC patikrino 206 ūkio subjektus. Iš jų tik 1 veiklą vykdė nesilaikant ekstremaliosios situacijos metu taikomų apribojimų. Pažeidimas rastas, patikrinus 82 švietimo įstaigas, teikiančias formalaus ir neformalaus ugdymo paslaugas. Patikrinus 113 grožio paslaugas teikiančių įmonių, 2 apgyvendinimo paslaugas teikiančias įstaigas, 3 sporto klubus, 5 sveikatos priežiūros įstaigas bei 1 stacionarias socialines paslaugas teikiančią įstaigą, jokių pažeidimų nenustatyta. 

Pažymėtina, kad nepaisantiesiems operacijų vadovo sprendimų gali grėsti baudą nuo 1500 iki 6000 eurų. 

SAM Spaudos tarnyba

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos