0

Tylos stovykloje dalyviai gilinosi į savo vidinį, emocinį pasaulį

Sakoma, kad nuo dvasios ir kūno ligų gali išgelbėti tyla. Ar įsivaizduojate dieną, praleistą be telefono, televizoriaus, kompiuterio, laikrodžio ir miesto triukšmo? 2022 m. rugpjūčio 2–4 d. Lapiuose įvyko jau antrą kartą Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro inicijuota tylos stovykla „Prie šaltinio“, kurios dalyviai turėjo galimybę pajusti, ką reiškia buvimas gamtoje, tyloje.

Atsižvelgdami į didžiulį susidomėjimą ir registracijas, esame užtikrinti, kad tokio pobūdžio paslaugos Klaipėdos rajono gyventojams labai reikalingos, dalyviai džiaugėsi gavę kvietimą dalyvauti net paskutinę minutę, kiti iš anksto ruošėsi išsikeldami sau klausimus, į kuriuos stengėsi atsakyti visos stovyklos metu. Stovykloje dalyviai skyrė laiko sau, stengėsi atskleisti savo asmenybės savastį, gilinosi bei labiau pažino save, įgijo žinių apie meditacijas, proto valdymo subtilybes. Pirmąją dieną dalyviai priėmė tylos įžadus, paliko savo telefonus ir laikrodžius bei pasinėrė į meditacijas, pirties ritualus.

Antroji Tylos stovyklos diena dalyviams buvo kupina naujų patyrimų. Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologė, stovyklos lektorė Goda Almanaitė supažindino dalyvius su Mindfulness (Dėmesingo įsisąmoninimo) praktikomis, tokiomis kaip dėmesingų judesių, kūno skenavimo ir kitomis technikomis. Daug įdomios informacijos apie 5 pojūčius, meditaciją, refleksiją, gamtą pasidalino psichologė Paulita Gulbinaitė. Antrąją dieną stovyklautojai pasinėrė į šokio-judesio terapiją, kartu su lektore Karina Sana, kuri pravedė praktikas, skirtas paleisti sukauptas emocijas. Dalyvius su autogenine treniruote supažindino Simona Zrumaitė. Vakare dalyviams buvo tikras iššūkis įveikti žygį vaizdingais Lapių maršrutais. Žygio metu dalyviai turėjo galimybę susitikti su savo baimėmis, spalvingomis, besikeičiančiomis emocijomis, susitikti ir pažinti savo kūno galimybėmis bei ribomis. Antrąją stovyklos dieną kiekvienas dalyvis, kartu su psichologe Goda, užbaigė mylinčio gerumo meditacija.

Paskutinę dieną tylos stovyklos dalyviai pradėjo meilę skirdami savo kūnui, atlikdami jogos praktiką, kurioje, atliekant dalį pratimų, jaukią tylos stovyklos tylą prablaškė stovyklautojų juokas. Po sveikuoliškų pusryčių stovyklautojai pasinėrė į stebuklingas gongų garsų skleidžiamas melodijas, kurias skleidė Širdies Alchemijos saviugdos ir meditacijos namų įkūrėja Algimantė. Į šiuos namus gali užsukti visi, norintys patirti garso terapiją ir kitas praktikas. Širdies Alchemijos saviugdos ir meditacijos namai yra įsikūrę Gargžduose, Vingio g. 2 bei internetinėje erdvėje Algimantė/Širdies Alchemija. Truputį pailsėję, kartu su Karina Sana, dalyviai jaukinosi 4 gamtos stichijas: ugnį, orą, žemę ir vandenį. Taip prisijaukino, kad paskui nusiplovę viską, kas dar slegia, upėje, su dėkingumu ir apsikabinimais prie laužo, susijungę su ugnimi, sau bei vienas kitam dėkojo už nuostabų laiką, atradimus, patyrimus, tylą.

Pabėgti nuo streso, apsivalyti nuo vidinės įtampos, susivokti ir įsiklausyti į save, permąstyti egzistencinius klausimus, patirti įžvalgų, rasti svarbų sprendimą – tylos ieškoma dėl įvairiausių priežasčių. Tikimės, kad visi dalyviai atrado tai, ko ieškojo per prabėgusias 3 dienas ir ši patirtis išliks ilgam. Visuomenės sveikata pradės gerėti tik tuomet, kai kiekvienas žmogus sąmoningai pasistengs gyventi darnoje su savo kūnu, protu ir aplinka.

Dalinamės Tylos stovyklos dalyvių atsiliepimais ir mintimis

Garsas po garso,

Žodis po žodžio,

Plėšome tylą – dangišką rojų.

Laikas sustoti ir pagalvoti

Tu negali taip laiko eikvoti…

Nebenorim išgirsti,

Nenorim atleisti,

Nemokam mylėti,

Nenorim suprasti…

O reik tiek nedaug,

Atsigręžti į Tylą,

Į savo sielą nebylią

Ir išgirsti joje save.

Rasa Linkienė

„Nuoširdus ačiū Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, Godai, Karinai, Simonai už naują galimybę į gyvenimą pažiūrėti naujai. Atrasti naujai tylėjimą, kvėpavimą, regėjimą ir savo kūno pojūčius. Ačiū už naują gyvenimą.“

Alvyda Dargienė

Jau Rugpjūčio 8–10 d. nekantraujame susitikt su 3 stovyklos dalyviais, kurių laukia neįkainojamas laikas sau!

Stovykla finansuojama iš Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro lėšų.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Sveikata