0

Belaidis įkrovimas atsirado dar 2009 metais, tačiau tuo metu dar didžiulio susidomėjimo nebuvo sulaukęs. Faktas, kad tuo metu ši technologija nebuvo tiek išvystyta, kad būtų ją lengvai naudoti. Tačiau ši belaidžio įkrovimo funkcija, per pastaruosius metus taip ištobulėjo, kad ją aktyviai pradėjo naudotis dauguma išmaniųjų telefonų vartotojų. Tiesa, dar viešose vietose yra retenybė aptikti belaidžio įkrovimo stoteles, tačiau artimoje ateityje viskas labai greitai bus pasikeitę.

Kokiu principu veikia belaidis įkrovimas?

Belaidis įkrovimas paremtas elektromagnetinėmis indukcijos dėsniais. Visas veikimo principas vykdomas tiek paties belaidžio krovimo stotelėje, tiek telefono baterijoje, kurioje yra skleidžiamas elektromagnetinis laukas. Susidūrus šiems dviems elementams, įrenginys akumuliuojamas, o taip yra įkraunama elektros energija. Būtent dėl šios priežasties, įkrovimo galingumas priklauso ne tik nuo stotelės, bet ir nuo paties išmaniojo leidžiamo bevielio įkrovimo galingumą. 

Kokiu belaidžiu įkrovimo progresu galima didžiuotis?

Dauguma dabartinių išmaniųjų telefonų turi belaidžio įkrovimo funkciją. Vis daugiau įrenginių gamintojų stengiasi paskatinti vartotojus atsisakyti laidinio įkrovimo ir šį pakeisti į belaidį. Vieni iš pirmųjų belaidžio įkrovimo funkciją įdiegė „Samsung“ gamintojas. Tuo metu jų belaidis įkrovimas siekė tik vos 5W, todėl išmaniuosius telefonus reikėdavo krauti žymiai ilgesnį laiką nei buvo to tikėtasi. Faktas, kad tobulėjant technologijoms, šiai dienai turime net įrenginių dėklus, kurie pagaminti su specialiu magnetu. Šis magnetas lengvai pritraukia belaidžius įkroviklius, todėl galite šį lengvai transportuoti kartu, kur tik norite! Vienas i6 tokių pavyzdžių yra iphone 12 dėkliukai

Ko būtų galima tikėtis iš belaidžio įkrovimo tolimesnėje ateityje?

Vis dažniau ir garsiau galima išgirsti tokius faktus, jog kažkuris išmaniųjų telefonų gamintojas, savo laboratorijoje testuoja dar žymiai didesnio nei 30W galingumo variantus.  Būtent šis technologijos vystymasis yra ir paties belaidžio įkroviklio infrastruktūros plėtra. Kuo greitesnė ir patogesnė bus šita naujoji technologija, tuo daugiau belaidžių įkrovimo stotelių galėsime matyti visur, o tai yra: oro uostuose, kavinėse, stotelėse ir kitose viešose vietose, kur galėsime be jokių problemų pasikrauti savo išmaniuosius įrenginius. Šis technologijų augimas į pačia rinką atves dar tikrai neregėtas aukštumas.
Šiai dienai galima pasidžiaugti ir tuo, kad yra išrastas belaidis įkroviklis, kuris geba įkrauti ne tik išmanųjį telefoną, bet ir laikrodį ar belaidžius ausinukus. Nors tai jau atrodo daug, tačiau viskas dar tik juda į priekį. Svarbu nebijoti prisitaikyti prie naujųjų technologijų ir leistis su jomis praturtinti kasdienį gyvenimą.

Jums gali patikti

Komentarai

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *