0

Naujus mokslo metus svarbu sutikti saugiose mokyklose

Ugdymo įstaigose vaikai praleidžia didžiąją dalį dienos, todėl artėjant naujiems mokslo metams Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai pataria atidžiai peržiūrėti, ar sąlygos mokykloje atitinka sveikatos saugos reikalavimus, nustatytus Lietuvos higienos normoje HN 21:2011 „Mokykla, vykdanti bendrojo ugdymo programas. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“.

NVSC specialistai primena, kad nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. ugdymas mokyklose organizuojamas kontaktiniu būdu, užtikrinant jose saugos reikalavimus.

Į ugdymo įstaigą svarbu atvykti sveikiems

Tiek mokiniai, tiek mokyklos darbuotojai ugdymo procese turi dalyvauti tik pasitikrinę sveikatą, o pajutus peršalimo ar kitus simptomus, būdingus COVID-19 ligai, nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą ir nedalyvauti ugdymo procese. Taip pat, esant būtinybei, svarbu sudaryti galimybę bekontakčiu termometru matuoti kūno temperatūrą.

Rankų higienos svarba

Rankų higiena yra viena iš pagrindinių prevencinių priemonių, padedančių apsaugoti save ir visus šalia esančius nuo infekcijų, plintančių kontaktiniu būdu, todėl  mokyklose turi būti tiekiamas šiltas ir šaltas vanduo, o prie praustuvių – skysto muilo, vienkartinių rankšluosčių.

Ypatingas dėmesys – patalpų vėdinimui

Mokyklose patalpos turi būti vėdinamos natūraliai (atidarant langus) arba naudojant specialius įrenginius (vėdinimo sistemos). Ugdymo patalpų svarbu nepamiršti išvėdinti po kiekvienos pamokos. Naudojant natūralų vėdinimą, svarbu patikrinti, ar atsidaro langai, orlaidės, įvertinti kitų natūralaus vėdinimo kanalų, grotelių būklę, o naudojant įrengtą mechaninę vėdinimo sistemą, reikėtų  patikrinti jos veikimą, filtrų būklę. Rekomenduojama vengti oro recirkuliacijos.

Taisyklingai mokinių laikysenai – ūgį atitinkantys baldai

Kad vaikų laikysena būtų taisyklinga mokymo klasėse ir mokymo kabinetuose stalai ir kėdės turi atitikti jų ūgį, kad sėdint ant kėdės mokinio kojos per klubo ir kelio sąnarius būtų sulenktos 90o kampu, visa pėda turi remtis į grindis, o stalo aukštis turi būti toks, kad mokiniui dilbį padėjus ant stalo  ranka per alkūnės sąnarį būtų sulenkta 90o kampu.

Ugdymo proceso organizavimas

NVSC primena, kad pamokos pirmoje pamainoje gali būti pradedamos ne anksčiau kaip 8 val., o pertraukos gali būti trumpesnės kaip 10 min. tik pritarus mokyklos tarybai (pertraukos trukmė negali būti trumpesnė kaip 5 min.).

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Sveikata