0

Prasidėjo Europos imunizacijos savaitė

Šiandien prasidėjo Europos imunizacijos savaitė, tad šią proga kviečiame peržiūrėti savo skiepijimo istoriją, pasitarti su savo šeimos gydytoju dėl rekomenduojamų arba pakartotinių skiepų.

Jau daugiau kaip du šimtmečius vakcinos prisideda prie saugesnio pasaulio – nuo pat pirmosios vakcinos, sukurtos apsaugoti nuo raupų, iki naujausios mRNR vakcinos, naudojamos siekiant išvengti sunkių COVID-19 ligos atvejų. Vakcinos apsaugo ne tik mus asmeniškai, bet ir padeda apsaugoti visą visuomenę.

2022 m. Europos imunizacijos savaitės tema „Ilgas gyvenimas visiems“. Šią savaitę bus primenama istorinė vakcinacijos sėkmė bei atkreipiamas dėmesys į tai, kaip svarbu didinti  vakcinų prieinamumą, siekiant ilgo ir sveiko gyvenimo kiekvienam žmogui. Paskutinių kelių dešimtmečių užkrečiamųjų ligų valdymo pasiekimai 2022 m. atsidūrė permainų kryžkelėje. COVID-19 ligos pandemija sukėlė vakcinų politizavimą, dėl kurio daugelyje šalių sumažėjo vaikų skiepijimo apimtys. Ukrainoje vaikų imunizacijos paslaugos nutrūko, tačiau visiems vaikams, pasitraukusiems iš tėvynės, būtina rutininė imunizacija nepriklausomai nuo to, į kurią šalį jie atvyko. Šie pokyčiai primena vieningo skiepijimo ir vakcinų prieinamumo svarbą.

Imunizacijos svarba

Imunizacija – saugus ir ekonomiškas būdas apsaugoti žmones, ypač kūdikius ir mažus vaikus, nuo tam tikrų infekcinių ligų. Visos ES šalys turi savo skiepijimo planus, kuriuose rekomenduojama, kada reikėtų skiepyti vaikus.

Nepaisant to, Europoje daug vaikų lieka nepaskiepyti ir dėl to gali susirgti gyvybei pavojingomis ligomis. Kad būtų išvengta sunkių padarinių, itin svarbu užtikrinti, kad kiekviena bendruomenė būtų ne tik pasirengusi, bet ir gerai informuota.

Išsklaidyti mitus, skatinti mokslu grindžiamus argumentus ir pasirūpinti, kad žmonės suprastų skiepų svarbą visais gyvenimo etapais, yra taip pat svarbu, kaip ir suteikti vienodas galimybes pasinaudoti skiepais, kurių yra jiems apsaugoti.

Vaikų imunizacijos gerinimas ES

2011 m. Taryba savo išvadose dėl vaikų imunizacijos paskelbė apie būtinybę gerinti vaikų imunizaciją ES. Komisija (drauge su Europos ligų prevencijos ir kontrolės centru (ECDC) ir Europos vaistų agentūra (EMA)) remia ES šalis tokiais būdais:

  • pataria, kokių priemonių imtis per ligų, kurioms galima užkirsti kelią skiepais, protrūkius;
  • pagal Sveikatos programą finansuoja imunizacijos projektus;
  • padeda rinkti duomenis, sudarančius sąlygas stebėti skiepijimo rodiklius (tam pasitelktas tinklas EUVAC;
  • skatina Europos sveikatos priežiūros specialistų asociacijas padėti įtikinti tėvus, kad labai svarbu skiepyti vaikus;
  • teikia objektyvią ir įrodymais pagrįstą informaciją sveikatos priežiūros specialistams (pvz., Europos viešus vertinimo protokolus).

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir Europos komisijos informacija

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Sveikata