0

Sporto klubai bei salės tikrai yra ne kiekvienam. Dažnai jos būna perpildytos, triukšmingos ar net bauginančios, ypač pirmuosius kartus, kuomet nesate susipažinę su jus supančia aplinka. Negana to, kelionė į sporto klubą ir iš jo gali užimti tikrai nemažai laiko, kas skubančiam ir užimtam žmogui gali būti tikrai nepatogu. Laimei, yra būdas, kaip galima viso to išvengti – sportuokite namuose jums patogiu metu. Jei manote, jog ši idėja labai tinkama jums, kaip tik šiame straipsnyje pateiksime kelis paprastus bei nebrangius sporto reikmenis, kuriuos verta turėti kiekvienam, norinčiam sportuoti namuose. 

Kilimėlis sportui

Jei planuojate sportuoti namuose ir įgauti gerą fizinę formą, jums tikrai prireiks kilimėlio. Priklausomai nuo to, kuo planuojate užsiimti – pilatesu, joga ar įprasta mankšta, jūsų kilimėlio pasirinkimas šiek tiek skirsis. Jogai ir pilatesui skirti kilimėliai turėtų pasižymėti neslidžiu paviršiumi, kadangi tai ypatingai svarbu, norint komfortiškai ir techniškai atlikti pagrindinius judesius. Mankštos kilimėliai įprastai būna kiek storesni ir minkštesni tam, kad jūsų klubams, keliams bei uodegikauliui būtų suteikta tinkama atrama bei apsaugotų nuo sutrenkimų ir skausmo, atliekant tam tikrus pratimus treniruotės metu. Tad, jei dar neturite tinkamo ir kokybiško kilimėlio sportui namuose, užsukite į šią nuorodą – https://www.varle.lt/kilimeliai-sportui/, kur rasite itin didelį jų asortimentą. Priklausomai nuo jūsų norų ir poreikių, jogos bei gimnastikos kilimėlių kaina gali svyruoti nuo kelių iki keliasdešimt eurų, tad tikrai kiekvienas galės sau išsirinkti geriausią variantą. 

Pasipriešinimo juostos

Tai dar viena priemonė, kurią rekomenduojama turėti visiems, užsiimantiems sportu namuose. Pasipriešinimo juostos užima itin mažai vietos, yra labai universalios bei ekonomiškos. Jos gali būti kelių skirtingų tipų: lengvo, vidutinio, stipraus ir ypač stipraus pasipriešinimo. Lengvo ir vidutinio pasipriešinimo juostos dažnai yra naudojamos įvairiems aerobiniams pratimams atlikti, kai nesinori itin didelės apkrovos. Na, o stipraus pasipriešinimo juostos puikiai tiks, siekiant auginti raumeninę masę. Labai patogu tai, jog dažnai šios priemonės yra parduodamos rinkiniais, kas leis keisti gumas pagal atliekamų pratimų tipą. 

Šokdynė

Šokdynė gali būti puikus pasirinkimas tiek pradedantiesiems, tiek ir pažengusiems sportininkams. Ši priemonė dažniausiai yra naudojama, siekiant sudeginti nemažą kalorijų skaičių, padidinti treniruočių intensyvumą, pagerinti koordinaciją bei širdies darbą, sustiprinti kaulus. Kaip galite matyti, jos atnešama nauda tikrai didelė, o kas geriausia – šis inventorius nekainuoja brangiai ir gali būti prieinamas kiekvienam. Žinoma, būtina šokdynę rinktis pagal tai, koks yra jūsų ūgis. Geriausia, jog ji būtų reguliuojamo ilgio, kas leistų lengvai nustatyti patogiausią šokdynės ilgį, kadangi tik taip galėsite išvystyti maksimalų šokinėjimo greitį.

Hanteliai

Hanteliai sportui namuose taip pat yra būtini, jei yra norima sustiprinti kūno raumenis. Jie itin tinka jėgos treniruotėms, kurios suaugusiems yra rekomenduojamos bent 2 kartus per savaitę. Hanteliai gali būti naudojami atliekant įvairius viršutinės ir apatinės kūno dalies pratimus, pavyzdžiui, rankų, dubens ir nugaros raumenų, sėdmenų bei kojų raumenų stiprinimui. Jie nereikalauja jokios papildomos priežiūros, gali būti lengvai transportuojami iš vienos vietos į kitą bei yra itin kompaktiški. Priklausomai nuo jūsų fizinio pasirengimo, reikėtų rinktis ir hantelių svorį. Norint kuo daugiau universalumo, itin gali pasitarnauti jų rinkiniai arba reguliuojami hanteliai, kas leis nesunkiai pakeisti jų svorį, kuomet jausite, jog naudojamas svoris jau yra per lengvas. 

Gimnastikos kamuolys

Universalus treniruočių įrankis gimnastikos kamuolys yra tai, ką turėtumėte įtraukti į savo treniruočių rutiną. Juos galite naudoti beveik bet kokio tipo treniruotėms su savo kūno svoriu, norint sustiprinti raumenis bei pagerinti kūno pusiausvyrą. Gimnastikos kamuolys gali padidinti ir jūsų lankstumą, kas sumažins traumų riziką bei užtikrins gerą sąnarių bei raumenų funkciją. Negana to, šis įrankis gali būti be galo naudingas, jei kenčiate nuo nugaros skausmų, kadangi jis padės išvengti raumenų įtampos ar ją sumažinti, pagerinti laikyseną. Iš tiesų gimnastikos kamuolį galite naudoti net vietoje įprastos kėdės darbo metu, svarbiausia išsirinkti jį tinkamo skersmens, kad stalas nebūtų nė per žemai, nė per aukštai. 

Įsigykite bent vieną iš šių priemonių sportui ir nė nepastebėsite, kaip padidės motyvacija aktyviai leisti laiką namuose. 

Jums gali patikti

Komentarai

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dagiau iš temos: Sveikata